26 Haziran 2012 Salı

Sıcak sıcak

Herkes tatil moduna girdi de bir biz burdayız galiba. İstanbul sıcak, çok sıcak. Dün akşam Zeyno'nun odasındaki derece 28 'i gösteriyordu. Zavallı kızçemi aldım diğer serin odada yatırdım, pek tabi bende yanında yattım. Biraz yapısal biraz da sıcaklardan kızım çok terliyor, ense ve omuzları. Gecede minimum iki posta body değiştiriyoruz. Uykularımız ise herzamanki gibi bölük pörçük.

Pazar akşamı biraz hava alalım diye sahile inelim dedik. O kadar iyi geldi ki açıkhavada olmak resmen nefes aldığımı hissettim. Babası kızına böyle ittirgeçli bir bisiklet almış, onun içinde sahili turladık. İçinde uyuya kalınca da oturduk çimlere getirdiğimiz minderlerin üstünde uyuttuk. Açıkhavada misler gibi uyudu Zeyno. İki tur okey dönüp rakipleri de bir güzel yendikten sonra evin yolunu tuttuk. Eve girer girmez Zeynep uyandı ve geri uyuması saatler aldı. 

Bu akşam eve gidince karnıyarık yapacağım inşallah. Zeynep geçen gün yaptığımdan yedi diye sevinç gözyaşları dökecektim. Bakalım yine yiyecek mi acaba.

Önceden çocuğum yemiyor diye sızlanan kadınlara "bunlarda amma abartıyor haa, yemezse yemesin nolur sanki" diye düşünen ben, ne fena ukalalık yapıyormuşum meğerse yemeyen bir çocuğum olunca anladım. Olmuyor işte, o yemeğini yemeyince, aç olduğunu bile bile ne siz yediğinizden bir şey anlıyorsunuz ne de huzurla oturabiliyorsunuz. 

Demekki neymiş, deneyimlemediğin hiçbirşey için atıp tutmayacakmışsın, zinhar kınamayacakmışsın :/

4 yorum:

 1. kızlar , dışarda bir şey yiyip de beğenince hemen evde de yapardım, onlarda ıııh aynısı değil derlerdi, dünyam yıkılırdı sanki...

  çok keyifli olsun istiyorum bu yaz, hepimiz için...

  YanıtlaSil
 2. O sicaklara bizde giricez. Bakalim kizimin tepkisi ne olacak?

  YanıtlaSil
 3. Önceden çocuğum yemiyor diye sızlanan kadınlara "bunlarda amma abartıyor haa, yemezse yemesin nolur sanki" diye düşünen ben, ne fena ukalalık yapıyormuşum meğerse yemeyen bir çocuğum olunca anladım. Olmuyor işte, o yemeğini yemeyince, aç olduğunu bile bile ne siz yediğinizden bir şey anlıyorsunuz ne de huzurla oturabiliyorsunuz.

  bunlar benim gelecekteki laflarım galiba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman diyim, büyük lokma yiyelim büyük laflar etmeyelim :)
   Ben ettim siz etmeyin. Bu arada hoşgeldiniz!

   Sil