3 Mayıs 2014 Cumartesi

Mayıs

Merhaba blogcum. Nisanı bitirdik Mayısa geldik. Günler haftalar nasılda hızla geçiyor. Yılın en sevdiğim zamanları bu zamanlardır. Sabahları güneşli bir güne uyanmak, mis gibi taze temiz havayı içimize çekmek, ağaçların yeniden yemyeşil olması hepsi ayrı şükür sebebi.
Dün yıllık iznimden bir gün kullandım ve işe gelmedim. Evin beyi zaten tatildeydi –kurumsalşirketingözünüseveyim- kendi şirketleri bir ve iki mayısı tatil ilan etmişti. Dedim ben de izin alayım, çoktandır ötelediğim birtakım işleri halledivereyim. Öğlene doğru evden çıkıp evimize yakın olan, Zeynep’i haftada birkaç gün oyun ve sosyalleşme amaçlı göndermek istediğim iki yuvayı ziyaret ettim. Aklımda binlerce soru ve bir o kadar da endişeyle. Çocuktan ziyade ben hazır değilmişim onu tek başına ayrı bir ortama sokmaya, onu farkettim. Kreş yetkililerine bin tane soru sordum, netekim ben bu kadar kılı kırk yarınca ikisi de içime sinmedi. Pencerelerdeki çocuk kilidine kadar sordum yaw.  Bir tanesine birazcık daha sıcak baktım ama gerçekte bilmiyorum ki kreş seçiminde esas kriterler ne olmalı? Bu konuda bana fikir verebilecek olan varsa çok memnun olurum. Zeynep ise bayıldı, bahçede oyun ablasıyla oynadı, sınıflara girdi çıktı ve giderken biraz daha kalmak istiyorum dedi.  Akşam uyumadan önce ise, içli içli sen beni bugün okula göndermedin dedi. (kendimi çocuğunu okutmayan veliler gibi hissettirdi hanım J). Ne diyeyim hevesi daim olur inşallah. Bir karar verip bu ay içinde başlatmak istiyorum.
Okul gezme kısmı bitince, çoktandır kendim için bir şey yapmak arzusunda olan ben, yakınlarımızda açılan yüzme havuzuna kaydolmak için gereken tahlil vs işlerini de aradan çıkarayım dedim. Yakın bir hastaneye gidip tahlilleri yaptırdım ama raporumu alamadım. Çünkü hafif bir enfeksiyon çıktı ve doktor ilaç yazıp bir hafta kullanıp tekrar gelmemi söyledi. Herşeyde bir hayır vardır misali farkında bile olmadığım bu rahatsızlığı öğrenip tedavisini olmuş olacağım.
Hastane sonrasında maaile yakınlardaki açık hava outlet’e gittik. Her dışarı çıktığımda kıza çalışan ben bu sefer kendime çalıştım, üç gömlek aldım. Kızı da es geçmedim tabi. Ona da bir tayt aldım. Kipa’nın içindeki çocuk reyonu favorimdir tavsiye ederim. Ürünleri hem kaliteli fiyatları da oldukça uygundur, özellikle indirim dönemlerinde oldukça uygun fiyatlara çokça şey almışımdır ordan. Anneler günü vesilesiyle extra indirimler de var bu ara. Babayla kız da parkta beraber takılınca bende rahat rahat gezdim. En sonunda eşim arayıp da bizi unuttun galiba demesiyle toplaşıp eve döndük J
Ama çok da yorulmuşum. E bünye alışkın değil böyle tatildi gezmeydi işlerine J
Selametle.

5 yorum:

 1. Selam sessizce, ne güzel yapmışsız izin kullanmakla, ah bu kurumsal olmayan firmalar, insanın suyunu çıkarıyorlar öyle değil mi? Çok üzülüyorum, ama ekmek parası işte... Naçizane tavsiyem, kızın hangi yuvaya daha çok ısındıysa ona daha sıcak bakabilirsin. Bir de ikisinden de aylık aktivite ve yemek listesini iste karşılaştır bakalım senin için hangisi daha uygun? Çocuk ve öğretmen sayısı oranına da bakabilirsin....ben defneyi kendi yuvama verdiğim için çok detay bakmamıştım açıkçası.... Yuvayı sevmesi hoşuma gitti kızının, sosyal demek, ne güzel, ana baba ve bakıcı olarak ona sevgi verebilmişsiniz o da almış maşallah.... Defne de çok güzel başladı ama son bir iki haftadır ağlayarak gidiyor, dönem dönem fark olabiliyormuş... Bir de ilk sene çok hastalanıyorlar, kendini hazırla :(... Yazarken aklıma geldi, hangi yuvanın eğitim saatleri sizin programınıza uyuyor? Yarım gün, uzun gün vs ne seçenekleri var bir sor bence... Valla kaptırdım yazdım kusura bakma, insan blog sahibinden uzun yorum yazmamalı diycem ama aramızda o kadar samimiyet var artık değil mi canım? Keyifli haftasonları diliyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim için oldukça faydalı bilgiler içeren yorumun için çok teşekkür ederim, hem ne demek uzun oldu diye, bilakis :) Dediğim gibi kreş seçme kriterleri nedir bihaberim ama sanırım kendimin ve kızımın içgüdülerine güveneceğim. İlk etapta haftada 2 gün yarım gün olarak başlatmayı düşünüyorum. Yemek listesi oldukça önemli, öğlen yemeğine denk getirmek istiyorum zaten belki diğer çocukları görüp gaza gelir de yemek yer biraz. Hastalıklar ise beni de endişelendiren bir konu :(

   Sil
 2. Merhaba gerçekten onlardan çok biz hazır değiliz.bu çok doğru. Elif yaklaşık bir senedir krese gidiyor.yaşadigim hayli kırsal alanda öyle secme falan şansı yok.Devlet okuluna gidiyor.Yalnız gayet fiziki şartları düzgün. bazi şeyler dışında.bana kalsa göndermicektim ama benim kızım da çok sevdi.hatta öğretmeninin iyi olduğuna kanaat ettiğim için yolladım. sonra da hergün yeni birseyler öğrenmesinden arkadaşlarını anlaşmasından memnun oldum.o da hayata bir yerinden karışmış oldu.günde 2 saatla başla gönder bence.nacizaneee fikrim...

  YanıtlaSil
 3. Ne mutlu, Elif severek isteyerek gidiyor, sevmiş besbelli. Semesinde öğretmek faktörü de çok önemli. Bizimkilerden çok daha küçükler bile gidiyor, bi şekilde uyum sağlıyorlar, yapabiliyorlar yani. Ama işte niyeyse bize yine de küçük geliyor bizimkiler oysa bu sene olmasa seneye ana okuluna gidecekler Allah izin verirse.

  YanıtlaSil
 4. izin alıp ufak bir tatil yapma güzel olmuş düşünsene beyin evdeyken işe gitmenin gıcıklığını :D
  hele bir de alış verişle taçlandırmışsın süper..
  ve enfeksiyonun da tez zamanda geçer inş.

  YanıtlaSil