25 Aralık 2014 Perşembe

Ben geldim.

Gerçekten çok ama çok yoğun bir aydı ama sonunda bitti yoğunluk. Dün itibariyle son dosyamı da mail attım ve bitti gitti. Tam bir ay boyunca minnak molalar dışında yerimden bile kalkamadım desem yeridir. Çok şükür bitti ve ben bir oh dedim. Şimdi biriken işlerimi toparlamaca, normal işlerime odaklanmaca. Hazır tüm Avrupa yeni yıl dolayısıyla kepenk kapatmışken ve hiç mail göndermiyorken ben de rahat rahat işlerimi hale yola sokarım. Şunun şurasında yeni yıla da bir şey kalmadı, herkes tatil havasında yeni yıl coşkusunda ama benim için farklı olan bir şey yok, takvimler değişiyor sadece.. Ha bi de doğum günüm yaklaşıyor. Gerçi otuzdan sonra bu iyi bişey  mi kötü bişey mi bilemedim..
 
Zeynep oyun evine (yuva) devam ediyor, severek de gidiyor çünkü öğretmenini çok seviyor. Derlerdi hep okula başlanan ilk sene hastalıkla geçer diye biz de bunu yaşayınca tecrübe ettik. Üç ayda üç kez antibiotik kullanmak zorunda kaldık. Hele en son çok şiddetli bir boğaz enfeksiyonu geçirdi ateşi kırkın üstüne çıktı. İğne ile başlayıp antibiotik şurupla devam ettik. Her gece hastanelere taşındık iğneler için, Zeynep'in iğne korkusu da tuz biber.. Bağışıklığı güçlendirmek tek çare ama bizimki gibi inanılmaz yemek seçen ve iştahsız bir çocukla o da zor.. Hastalıklar tekrarlamaz umarım duam bu.
 
Öyle işte, senenin son ayı da böyle geçti, geçiyor. Bakalım 2015 bize neler getirecek..
 
Görüşmek üzre..
 
 
 
 
 
 
 
 

6 yorum:

 1. Geçmiş Olsun. İnşallah mikropları tanımış ve onlarla savaşacak kıvama gelmiştir...2015 hepimize sağlık ve huzur getirsin inşallah. Birde ben geliyorum Ocak 25'te

  YanıtlaSil
 2. Çok sağol Deniz, inşallah.

  Şimdiden programında bir buluşma için vakit ayır olur mu? Bu sefer görüşelim inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende çok istiyorum. ama ben izindeyim çalışan sen olacaksın. inş. sen bana vakit ayırabilirsin.

   Sil
  2. uygun bir zaman belirleriz, sen gel bi :)

   Sil
 3. Hoş geldin Sessizce.... Minik kızına çok çok geçmiş olsun, acı ama doğru söyleyeceğim kusura bakma, ilk sene böyle. kendi kızımdan tecrübemdir, Tam 12 antibiyotikle geçen kışı geçirdik, aynı iştahsızlık, zayıflık ve korkunç yüksek ateş. Bu sene, ikinci yuva yılı, yine hasta oldu ama daha düşük doz antibiyotik ve 38 bile olmayan ateşle geçirebiliyor. Çok sevdiğim, iki çocuk annesi karşı komşumun bana söylediği; "ilk sene çok ve çok ağır geçiriyorlar, ikinci sene daha az ve az ağır geçiriyorlar, üçüncü seneden sonra normale dönüyor".... Kolaylıklar ve bol sabır diliyorum, sakın gözünü korkutup yuvadan alma, anne kucağı gibi olmuyor, olamaz da, bırak mikroplarla tanışsın, biz de böyle büyüdük, gerçek hayata merhaba maalesef böyleymiş :(.... Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşam Notlarım! Sen de hoş geldin, yeniden yazmaya başlaman çok güzel.
   Evet malesef ilk sene hastalıklar çok fazla oluyormuş, hele de kreş/yuva tam hastalık ortamı ama gitseler bir türlü gitmeseler başka türlü..

   Sil