6 Eylül 2014 Cumartesi

Halim ahvalim..


Bu sabah bir uyandım ki heryerim dökülüyor, çok ama çok bitkinim, hasta oluyorum sanırım. Buna rağmen hazırlandım, makinedeki geceden yıkanan çamaşırları sepete koyup balkon kapısına kadar getirdim, koca kişisi uyanınca asıversin diye. (laf aramızda hiç de güzel çamaşır asamaz, hızlı hızlı kimse görmeden mandallara takıp bitirir :)) Böyle durumlarda çoğunlukla eve gidince ben bi düzeltirim tekrar.
Ne diyordum, baktım mutfak çöpü de dolmak üzere onu da poşetledim dış kapıya koydum. Üstümü son bir düzeltip kızımı öpüp çıktım. Hasta olsak da birçok iş bize bakıyor yine. Yapan başka kimse yok çünkü. Çalıştığım halde eve yardımcı almıyorum. Bakıcı ablamız sadece ve sadece Zeynep'le ilgileniyor. Bu durumda haftada banko bir gün komple temizliğe ayrılıyor, çoğunlukla Cumartesi günleri öğlen işten çıkınca önce markete uğrarım ordan eve geçip temizliğe girişirim. Eşimde yardım eder sağolsun. Zor oluyor evet, hep bir yetiştirme telaşı, hep bir eksiklik duygusu.  Önceden -Zeynep'ten önce- evdeki en ufak bir dağınıklığa tahammülüm yoktu, obsesif derecede düzen takıntılıydım. Şimdi mi ? Evi görseniz bu evden kasırga mı geçti dersiniz :) Toplanmıyor toplanamıyor. Su içtiği bardağı evin muhtelif köşelerinde bırakan bir eş ve oyuncaklarını evin heeer tarafına yayan bir minnoşla düzen tutturmak imkansız. Ve tüm bunları tek toplayan benim. Adama derli toplu olmayı 6 senede öğretemedim,  kızdan da hiç ümidim yok. Bu kadar dağınıklığa obsesiflik de kalmıyor çünkü toplamaktan yoruldum, saldım gitti. O yüzden Cumartesi günleri evin tekrar ev görünümüne büründüğü nadide bir gün. Ama bugün çok hastayım hiç halim yok. Yemek yapabilsem yeter bana..

8 yorum:

 1. Allah hepimize kolaylık versin özellikle çalışanlara :)

  YanıtlaSil
 2. Rahatsızken yat dinlen Sessizce. bir iki gün daha birbirine girsin nolacak. Biliyorum beniim gibi yattığın yerden herşey sana batacak. biraz gamsız olalım arkadaşım. sen en buyuk bravoları hakkediyorsun. haftanın 6 günü çalışan bir anne olarak...düzgün birini bulsan cuma günü evini temizlese sanada cumartesii minnak işler kalsa. eşine de haksızlık etme çamaşır asıyor ve sana yardım ediyormuş.beterin beteri var arkadaşım. benim kapının önünde duran damacanayı mutfağa götürmeyen bir kocam var...geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Deniz'cim vallahi yattım tüm Cumartesi günü, çünkü çok hastaydım gözüm hiç birşeyi görmedi.
   Aslında öyle alışmışım ki her işimi kendim görmeye başka birisinin yardımı nasıl olur bilmiyorum hatta kendime de kızıyorum ev hanımları bile bu konuda destek alıyorken bana noluyor diye, canıma kastım mı var ne. Eşim sağolsun desem yapar, yardım eder ama bin yıl bir eşya alakasız bir yerde dursa alıp da kaldırmaz bunun yeri burası değil diye..

   Sil
  2. Sessizce evet ev hanımları bile yardım alıyor. Gerçi bende onları anlamıyorum haftanın 7 günü evde olup nasıl temizlikleri için başka biri tutabiliyorlar. Tabi günden güne oturmadan oturmaya çok yorucu olabiliyordur... Temiz ve iyi birini bul 15 günde bir gelsin. Sonrasında buna çok mutlu olacaksın. bende öyle yapıyorum ve o cuma günleri eve girdiğimde beni karşılayan temizlik kokusu ile mutlu oluyorum. Sen bir daha bir araştır azcık kendimize iyi davranalım.

   Sil
 3. yaz yorgunluğunu atalım sonbahara hızlı bir giriş yapalım inşalla ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bunun için bana ayrı bir tatil daha lazım :)

   Sil