9 Ağustos 2014 Cumartesi

Tatil

Her sene yıllık iznimizde mutlaka ailelerin yanına Trabzon'a giderdik. her ne kadar kendileri sadece yaz döneminde orda olsalar da hem torunlarını özlediklerinden hem de bayramda seyranda bir arada olmak istediklerinden bizden de dolaylı yollarla gelmemizi isterlerdi. Eşim zaten giymeye dünden gönüllü ama ben bu yıl farklı bir yerde tatil geçirmek istedim. Böyle boş boş yatacağım dinlenebileceğim bir tatilin hayalini kuruyordum. Önce Ayvalık taraflarını düşündük hatta ayarladık bile. Sonra ablam kanıma girdi, kendisi her yıl Esenköy'den yazlık kiralar. Neden olmasın dedik. Esenköy hem yakın -vapurla 1,5 saat- hem de benim de rahatlıkla denize girebileceğim plaj alternatiflerini barındırdığından aklımıza yattı. Arefe günü gidip yerleşip alışverişlerimizi hallettik. Bayramın ilk günü kahvaltıdan hemen sonra koşa koşa denize gittik :)  O kadar iyi geldi ki anlatamam. Hem çok sakin bir plaj, hem muhteşem bir hava e adı üstünde Esenköy, bir de güzel esiyor ki denizden ziyade şezlongda yatarak günümü geçirdim diyebilirim. Zeynep de denize girmeye korksa da kenarda epey eğlendi. Deniz suyu ile doldurduğum şişme havuzunda hiç bana sarmadan çok güzel vakit  geçirdi.
 
Sadece hanımlara özel plaj alternatifi var demiştim ama açıkçası çok bir beklentim yoktu ama şaşırttı beni. Ağaçların doğal koruma yaptığı güzel bir koyda, müziği, yiyecek içecek hizmeti ve hatta kuaför bakım vs alanlarının bulunduğu gayet güzel bir plajdı, tek kusuru biraz taşlık olmasıydı. Burada da bütüüün gün ağaç gölgesindeki esintili şezlongumda yattım Zeynep'le oyunlar oynadım, o açık havada uykusuna yenik düşünce kitabımı okudum. Denize girsene diyenlerden çok daha iyi vakit geçirdim bence :)
 
İyi geldi vesselam.
 
Yanmaktan çok korktuğum için 50 faktör kremleri kendime ve Zeynep'e boca etmişim ki çok az rengimiz değişti tatilden geldiğim belli bile olmuyor ayol :)
 
Haa Trabzon'a gitmekten yırttığımı düşünenler, yırtamadım maalesef, koca kişisi Kurban Bayramı için elinde biletlerle çıkageldi, sürpriz yapmışmış :/  Böhüü..
 
6 yorum:

 1. Esenköy nerde ki? İyi yapmışsınız. Trabzon'da güzel Karadenizi o kadar özledim ki. Bir günde turla Gürcüstan'a geçin. Bak yurtiçi yurt dışı, bayram şezlong tatilin hepsi bir arada....

  YanıtlaSil
 2. Esenköy İstanbul'a çok yakın, Yalova'da Denizcim.
  Kurban'da nasipse gideceğiz bakalım Trabzon'a ama ben Rize'den öteye hiç geçmedim bakalım bu sefer kısmet olur belki Batum'a kadar uzanmak..

  YanıtlaSil
 3. Bende bir Karadeniz gelini olarak Rize'den ötesini göremedim. Çok istiyorum. Umarım bir gün olur. Hatta oralarda çalışmak belirli bir süre yaşamak isterim. Esenköy'ü de belki bir gün bizde keşfederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa eş durumundan hemşehrimizsin o zaman :) Ne güzel. Çok güzel yaşanacak yerler var Karadenizde insanı iyi, havası güzel (kendimizi övelim biraz :)) yaşanır yani. İş durumu elveriyorsa neden olmasın. Güneydoğu'dan sonra farklı bir tecrübe olurdu size.

   Sil
 4. Karadeniz'i çok severim.Yağmuru ve kapalı havası hariç :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geriye pek bişey kalmıyor gibi :)

   Hele de yüksek kesimlerde bazen insanı bunalıma sokacak kadar sis duman olur ama güzel yine de yav :)

   Sil