12 Temmuz 2014 Cumartesi

Günler geçerken..

En son yazımın üstünden bir aydan fazla zaman geçmiş. Aslında yazacak bir sürü şey birikiyor ama o anda yazmayınca unutuluyor..
 
Ramazan geldi de yarı oldu bile. Bugün 15. günü. Çok şükür rahat geçiyor sadece uyku işi biraz sıkıntılı. onun dışında iyi çok şükür. Bi de sahurda yemek yemek çok zor geliyor. Gerçi sahur demeyeyim de çünkü birkaç günün dışında sahura kalkmadık saat bir gibi yiyip yatıyoruz. İftarlar davetler güzel geçiyor, Ramazan'ın ruhu apayrı. Geçen haftasonu da ben çağırdım bizimkileri. E hep gitmek olmaz demi. Salata ve zeytinyağlı ağırlıklı yemekler hazırladım daha çok.. Benim genelde menü oluşturma sıkıntım olur, menüyü belirledikten sonra yemek yapmak hiç sorun değil. Bu seferde epey di düşündükten sonra alttakileri yapmaya karar verdim:
 
mercimek çorba
zeytinyağlı biber dolma,
zeytinyağlı barbunya
karışık soslu kızartma
yoğurtlu havuç salatası
çoban salata
mantar graten
fırın poşetinde tavuk+baharatlı patates
pilav
şeftalili irmik tatlısı
 
Zeynep de bu aralar istisnasız her akşam anne tatile ne kadar kaldı, anne tatil olsun artık, işe gitmeyin babam da gitmesin deyip duruyor. Geçtiğimiz ay başarısız bir kreş denememiz oldu, yazmadan geçmeyeyim. Ben yıllık izne çıktığımda  daha önce gezip gördüğümüz yakınımızdaki bir kreşe başladık haftada 3 gün ve günde 3 saat olmak üzere. İlk gün de o kadar kalmadık zaten. İlk günlerde çok hevesliydi ama ne olduysa 2. haftadan sonra ben gitmek istemiyorumlar başladı. Sıkıntı okula gidene kadar, oraya gidince gayette eğleniyor ama gel de evden çıkar hatunu. Ne diller döktü ablamız neler neler, bi sabah resmen yataktan çıkmadı okula gitmemek için. Hal böyle olunca ben de üstelemedim iyi mi yaptım kötü mü bilmem ama şimdilik askıya aldık okul işini. Bakalım nasıl olacak..
 
Öyle işte..

Resimler de önceki hafta karşıya geçerkenki çektiklerim. Aylaaar sonra vapura binince, ilk defa deniz görmüş gibi resim çeken turist moduna giriverdim :)


3 yorum:

  1. Bu resimleri eklemene bayıldım. Çünkü denizi boğazı kokusunu çok özledim...İftar menünde gayet dolu dolu çok güzel. Böyle hazır menüler oluşturup akla yerleştirmek güzel fikir oluyor. Zira sonradan ne yapsam ne yapsam diye düşünmez insan. Ben bu sene nerdeyse aşağı yukarı aynı menüyle haftada 2 misafir ağırladım. Çok zor olmadı.

    YanıtlaSil
  2. Oyy haftada iki misafir mi, maşallah enerjine Denizcim. Aslında haftalık plan falan yapmak lazım evde de pişenler için. Sen sanırım yapmıştın böyle bir şey. Hem insanın işini kolaylaştırır hem de bi süre sonra insan hep kendini tekrarlamaya başlıyor onun da önüne geçer. Deneyeyim ben bunu.

    YanıtlaSil
  3. Off menü etkileyiciymiş:)) arkadaşımda kreş konusu da zorluk yaşadı ve askıya aldı zamana bırakmakta fayda var

    YanıtlaSil