18 Eylül 2013 Çarşamba

Tatil yazısı _ 2013

Gelişimizin üzerinden bir ay geçmiş olsa da Ramazan Bayramı tatilimizden kısa bir özet geçeyim.

Bizim aile büyüklerimiz (benim ve eşimin) yaz aylarında (hatta bizimkiler bahar gelince gitmek için gün sayarlar) hep memlekette olurlar.  Dolayısıyla her ne kadar kışın bir arada olsak da  özleriz biz, keza onlarda torunlarını (evet artık çocukları olarak bizler ikinci sıralardayız). Ondan sebep Bayram tatilini ailelerimizle bir arada geçirmek istedik ve yola koyulduk. İlk golümüzü uçakta hep kucağımda oturup zinhar koltuğunda oturmayan Zeynep attı. Dönüşte de keza yine koltuğuna oturmadı ve biz boşu boşuna bilet parası vermiş olduk. Buraya da yazdığıma göre içime epey yer etmiş belli J

Tatil boyunca Zeynep her zamanki gibi kimseciklere gitmedi, asla kendini sevdirmedi, torun gelecek hevesiyle bekleyen dede-nenegillerin ellerini böğründe bıraktı J Ama çok da hakkını yemeyeyim geçen yıl olduğu kadar da huysuzluk yapmadı. Biraz benimkilerde biraz da eşimin tarafında kalıp hepi topu 10 gün olan tatili göz açıp kapayıncaya kadar bitirdik. Bir gün yaylaya çıktık, bir akşam da Uzungöl’e yemeğe gittik.


Heryerin ama heryerin yeşil olduğunu düşünün, yeşilin her tonu var.. Tam bir huzur ortamı, ses yok, araba gürültüsü yok, tamamen doğayla içiçe, havanın temizliğini söylemiyorum bile..Normalde meyvesevmez birisi olarak benim bile bayıldığım, kayınvalidemin yaylada yetiştirdiği katkısız hormonsuz inanılmaz lezzetli çilekleri..

 Demiştim, heryer yeşil diye..


Daha bir sürü foto eklemiştim ama nedense hep yatay ekleniyor resimler, epey uğraştım ama düzeltemedim ve eklemekten vazgeçtim sonunda..Bilen varsa söylesin..

Resimlere bakınca tekrar gitmiş kadar oldum, iyi geldi şu iş saatinde..


6 yorum:

 1. Karadeniz insana iyi gelen bir yerdir. Tatil amacli kalindiginda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deniz'cim o sessizlik ve huzur var ya, çok şeye bedel. Geldikten sonra çok aradık.

   Sil
 2. Selam Sessizce, ne güzel bir bayram geçirmişsiniz. Fotoğraflarına bayıldım ve çileğe Defne için imrendim açıkçası, çok sever çünkü :) Bakalım bizimki ilerki günlerde uçakta kendi koltuğuna oturacak mı,-hiç sanmıyorum- Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, hoşgeldin Yazlıkçı :)

   Defne inşallah oturur, bir önümüzdeki koltukta Zeynep'le aynı yaşta başka bir çocuk vardı paşa paşa oturdu koltuğunda gıkı çıkmadı, bizimki ekseri benim tepemde nadiren de babasındaydı, koltuğuna da çantamız oturdu :) Sevgiler.

   Sil
 3. guzel anılarla dönülen tatil gibisi yok.
  ve hormonsuz çilekler gibisi :D

  YanıtlaSil