2 Ağustos 2012 Perşembe

Hafif yaşam

Yazamıyorum, 10 günü geçmiş bir baktım da. Var bir tembellik şu aralar, sadece zorunlu olan şeyleri yapıp günü kurtarıyorum. Misal sabahları sadece giyeceğim kıyafeti ütülüyorum biriken ütüler arasından, akşamları eve gidince günü kurtaracak enn kolay enn basit yemekleri yapıyorum, hoş iftarda yemek zorunluluğu olmazsa onu da yapmayacağım ya, çünkü hiç yemek yiyesim yok. Sadece su ve karpuz kavun gibi meyveleri yiyip kalkabilirim sofradan. Sadece Zeynep için extra özel yemek yapmaktan kaytarmıyorum. O da aman boğazına farklı faydalı bir yemek girsin zorlamamdan, hanım efendi ise eşref saatine göre bazen yer bazen de canım yemeklerimin yüzüne bakmaz..
 İftar geç olduğu için akşamlarımız artık yemek ye yat, yemek için kalk yat şeklinde geçiyor. Hele dün akşam resmen sızıp kaldım iftardan sonra. Yok mümkünü yok gözümü açamıyorum biraz uyumuşum sonra kalktım Zeynebi yatırdım falan. Gece sahuru ise sağolsun beycağızım hazırlıyor bu ara. ondan yırttım. 
Esas tatilimize taam 2 hafta kaldı, kısmet olursa Bayram öncesi yollara düşüp bir Karadeniz yapacağız inşallah.
Zeynep de iyiden iyiye herşeyi anlar oldu, kızçemi getir götür işlerinde kullanmaya başladık, tadından yenmez :) Misal kumandayı getir, telefonu ver. iyi de oluyor hani. Heryeri de karıştırmaya devam ediyor, tüm çekmeceler, dolaplar habire boşaltılıyor. Evin içinden habire mutfak malzemeleri topluyorum. Dün ben mutfakta yemek hazırlarken erzak dolabını indirmiş aşağı, açık olan bir paket erişteyi döküp bir güzel yaymış evin içine. bende baktım dağıtmış iyice bende bunu oyuna çevirdim, aldım bir kaç kase doldurup doldurup boşalttık, pek bir eğlendi minnoş.

Basit, sıradan, sıcak yaz günleri böyle böyle geçmekte efenim. Sağlık olsun, huzur olsun  gerisi teferruat..


5 yorum:

 1. Benimde ramazanla bir iştahım açıldı anlatılır gibi değil. Doymuyorum. Tabii bu bana kilo ve akabinde bir sıkı diyet daha getirecek ama olsun. Karadeniz ne güzel, yayla köylerinde memleketim olsa her yaz giderim.

  YanıtlaSil
 2. Deniz'cim yiyememekte kötü ama, açım ama yiyemiyorum midem almıyor. o yüzden iştahının kıymetini bil :)
  Karadeniz'i beğenmene sevindim, insanın gözü de ruhu da yeşile doyuyor değil mi? Bizim memleketimiz ama her yaz gittiğimizi söyleyemem. Senin memleket neresi, var mı her yıl gittiğiniz bir yer?

  YanıtlaSil
 3. Ben ramazanda diyetimin dibini iyice deldim.

  Karadeniz gibisi var mı? Aman yağmurlar başlamadan gidip gelin. Bir başladı mı? dur durak bilmiyor.

  YanıtlaSil
 4. Annem ve babam farklı memleketlerden. Kayseri ve Erzurum. Ben İstanbulda doğdum büyüdüm. Her ikisi de memleketim diyelim. Hiç gitmesekte kalmasakta...

  YanıtlaSil
 5. Lale abla sen bilirsin eskiler yazın içinde bir aya eski isimle "çürük ayı" derler çok yağmur yağıp herşeyi çürüttüğü için :) aklıma o geldi sen yağmur deyince. Biz ordayken havalar da güzel olur inş. Hoş belli de olmaz ya bizdeki şansa bütün yaz parlayan güneş yerini yağmura bırakabilir.

  Deniz'cim her iki şehrinde çok güzel olduğunu duydum, eşim zamanında çok gezmiş özellikle Kayseriyi çok beğendiğini söyler durur, yaşanılacak yermiş. Gidilmiyor olsa bile bir yerlerde ata toprağının olması güzeldir yinede.

  YanıtlaSil