19 Mayıs 2011 Perşembe

günlerimiz nasıl geçiyor

Çok hızlı geçiyor. Akşam nasıl oluyor anlamıyorum. kırkımızın çıkmasına az kaldı. Ben bu yeni rolüme alıştım gibi artık. Bebek bakmakla ilgili hiçbir fikrim yokken -her ne kadar yeğenlerim olsa da bugüne kadar onlara sadece bakmışım:) gözlerimle- şimdi bebeğin kakasının renginden üşütmüş mü değil mi anlayabiliyorum :)
Tabi daha halen tecrübesiziz. Hala ara ara panik oluyorum. Akşam olsa da F. gelse bir an önce dediğim zamanlar oluyor. Ama çok şükür ilk on gündeki ruh halimden sıyrıldım çoktan. Lohusalık hallerinden midir nedir acayip bir ruh dalgalanması yaşadım bu da burada kayıt olsun bana. En ufak şeyde ağlayan, zırlak panik bir haldeydim ama çok şükür attım üzerimden epey. İnsanın etrafındakilere bu dönemde epey iş düşüyor. Bu halinin normal olmadığını bilip ona göre davranmaları, yapıcı olmaları gerekiyor. Bende de kendi annem de dahil herkes bu halimi çok yadırgadı, benden beklemedikleri bir cesaretsizlik sergiledim onlara göre, süpermenim ya ben herşeye anında adapte olan! nasıl böyle davranırmışım. Oysaki geçici bir halmiş, sadece yeni anne olmanın getirdiği psikolojiymiş, en azından bende öyle oldu.   Bu arada süt sorunsalları yaşadık üstüne tuz biber, halen de yaşıyoruz. Her süt seansımız acılar içinde geçiyor, olabildiğince anne sütü yetersiz kaldığında da mama takviyesiyle gidiyoruz bakalım.
Hayatımızda yeni bir sayfa açıldı, belki eskisi gibi özgür değiliz hatta şu an için bi markete bile gitmek lüks benim için ama çok datlu bir duygu bu, insanın içi titriyor her bakışında yaw :)

2 yorum:

 1. Geçiyor. Çok hızlı hemde. Ne olduğunu anlamadan büyüyor sanki.

  İlk zamanların sıkıntısı ve ruhsal dalgalanmalar bende sıkça oldu ve dediğin gibi alışık olmadıklarından bu hallerimi çok yadırgadılar. Başta annem. Bana yakıştıramadı. Ben hiç ağlamazdım ama o ara her şey batıyordu ve ne yazık ki sütüm yoktu hep mama vermek durumunda kaldım ama sonradan o kadar dert etmeye değmediğini anladım. Hep sonradan anlaşılıyor ama :) O an onu yaşamak zorundasın ne yazık ki!

  Çocuk sahibi olmak çok başka bir şeymiş gerçekten.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Ruhdağı ben daha yolun çok başındayım, siz Ege'yle epey yol katettiniz. Sende tecrübe ganidir şimdi :)
  Yeni anneliğin çok acemilikleri oluyor, bir de herkes birşey söyleyince kafası iyice karışıyor insanın. Ama gittikçe kendi doğrularımız da oluşuyor.

  YanıtlaSil