10 Mart 2010 Çarşamba

Mart havaları

Havadan sudan haberlerle bloga giriş yapayım dedim. Mart ayı için kazma kürek yaktırır demelerinin bir nedeni varmış. İşten çıkıp yürüdüğüm o kısa mesafe bile ellerimin buz tutmasına yetiyor. Pazar günü evde yayılma planları yaparken eşimin gazı ve ısrarıyla dışarı çıktık. Dışarıda hava güneşli görünüyor tabii, bende buna kanarak ince giydim her zaman mutlaka boynuma doladığım şalımı almadım vee dondum haliyle. Kocitoyla Via.port'a gittik, ama nasıl evden dışarı çıkasım yoktuysa bişey alasım da yoktu. Sadece indirimlerin gazıyla bir eşarp ve Mudo'dan da bir gömlek (17.90 tl, gayette şahane) aldım. Ama kocito niyeti fena bozmuş, adamda bu aralar bir imaj yenileme hevesi var, 2 ceket, 2 gömlek ve bir pantolon alarak ocağımıza incir ağacı dikme faaliyetine girişti. Hayır ben alırken iyi de adam alırken nasıl gözüme battı anlatılamaz :p
Geçtiğimiz haftalarda birkaç defa doktor ziyaretlerim oldu, Tahlil muayene falan derken hep halsizliğimin sebebi olara kansızım diye düşünürken kan değerlerim de normal çıktı. Şaşırmadım desem yalan olur çünkü ben hala ve hala kronik bir halsizim yaa. Neyse ki ciddi birşey çıkmadı sonuçlarda.
Böyleyken böyle, canım kurabiye yapmak istiyor, yemekten ziyade yapmak ve pişerken eve yayılan o kokuyu duymak istiyorum ama ben çook halsizim..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder